Vaillant Kombi Servisi

Servis Numaramız 0 553 033 63 43 'tür. Ayrıca "Servis Talebi" sayfamızdan servis talep edebilirsiniz. Kombi Bakımı 50 TL ve Klima Bakımı 60 TL'dir....

KOMBİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1- Performans değeri Hesaplama

Eviniz için uygun olan yeterli bir cihazı seçmelisiniz. Evinizin toplam brüt metrekaresini 150 ile çarpın. Eviniz, kuzey cephe veya en üst veya en alt kattysa bulduğunuz rakama %10 ilave ediniz. Bu bilgiye sahip olmadan kombi seçmeniz halinde, daha düşük kapasiteli bir cihazla ısınma sorununuz olmasa bile, ısınma dışındaki sıcak suyu ihtiyacınızda problemler yaşayabilirsiniz.

2- Verim

Kataloglarda % olarak verilir. En yüksek değerli olanı seçiniz (minimum % 92). ÖRNEK: % 93 verimli bir kombide, her bir metreküp gazın %7’si fayda vermeden yanmış olur ve ısıtma yapmadan atık gazın içerisinde atmosfere atılır. Verim düşük olduğunda bu rakam artacaktır ve ödediğiniz gazdan daha az fayda sağlayacaksınız. Kataloglardaki bu verim değerlerinin doğru olduğuna emin olunuz, belge/sertifika kontrolü yapınız.

3- Özellikler

Kombinin, son teknolojide üretildiğine emin olunuz. Örnek verirsek, otomatik by-pass hattı, pompa sirkülasyonu, donmaya karşı koruma özelliği, elektronik ateşleme, kombi boyutları, mikro işlemcili elektronik kartı, sürekli full modülasyonlu, pompanın anti blokajlı, kirece karşı koruması ve cihazın CE sertifikalı olması gibi..

4- Yedek Parça Fiyatları

Kombi almadan önce yedek parça fiyatları ile ilgili kısa bir araştırma yapınız. Garantiden sonraki olası bir problemde çözüm pahalı olmamalıdır.

5- Kombi Teknik Servisi (KOMBİ BAKIMI ANKARA)

Cihazla ilgili Yetkili Servisleri muhakkak inceleyiniz. Yetkili Servis ağı, servis sayısı, üretici/distribütör firmanın belirlediği prensiplerde ve fiyatlarda çalışılması, güleryüz, müşteri memnuniyeti, hızlı ve ekonomik sorun çözme becerilerine bir göz atın.

6- Garanti Süresi

Garanti süresi elektronik cihazlarda minimum 2 yıldır. Bu süre firtmalarca daha da uzatılabiliyor. Süre bittiğinde müşterilerini yalnız bırakmayan firmaların cihazlarını seçiniz. Garanti kapsamını mutlaka inceleyiniz. Garanti harici sürede de bazı önemli işleri yine garanti altında ücretsiz yapan, cihazına her zaman sahip çıkan ve müşterilerinin yanında olan firmaları tercih ediniz. Bu konuda cihaz kullananların görüşlerine bir göz atınız.

Çevrenize, dost ve akrabalarınıza, daha önce aynı marka/model kombiyi kullananların şikayet ve övgülerine dikkat ediniz. Kombi almaya karar verdiğinizde firmaların satış sonrası hizmetlerini araştırınız. Servis ve yedek parça hizmeti bulunmayan bir firmadan memnun olamazsınız. Cihazların emniyet sistemlerini mutlaka inceleyiniz. Yıllarca kullanacağınız cihazın uzun yıllar problemsiz çalışacak emniyet sistemlerine sahip olması önemlidir. Kombiye ödediğiniz ücret değil sonraki kullanımdaki tasarrufa dikkat ediniz Yakıtta en cimri cihazı seçiniz. Cihazın dış görüşü sizi kandırmasın. Mümkünse cihazın kurulumu yapılmış, çalışır halde olanını görmeye gayret edin. Çalışır cihazın ses düzeyinin düşük olması önemlidir. Cihazın tipine ve ısıl kapasitesine mutlaka dairenizi inceleterek karar veriniz. Tam bir mühendislik çalışması yaptırmadan (ısı hesabı, baca analizi gibi) cihazınızı almayınız. Kombi cihazı TSEK ve İSO 9002 belgelerine sahip mi? Cihazı yetkili bayiden alarak mutlaka yetkili bayiye monte ettiriniz. Yetkili bayiler bu konuda özel olarak eğitim almışlardır. Ayrıca olabilecek montaj hataları mevcut ise, bunu da gidermekle yükümlüdürler.

Cihazların sadece fiyatına bakmayınız. Unutmayınız ki, fiyatı belirleyen malzeme ve hizmet kalitesidir. Cihaz fiyatının, üzerindeki malzeme ve emniyet düzeneklerinin kalitesiyle; verilecek yedek parça ve servis güvencesiyle; cihazın tasarruflu, uzun olmasıyla orantılı olmasına dikkat ediniz. Ucuz olanı değil, kullandıkça size ucuza gelecek olanı seçiniz.

Elektronik sistemli ateşlemeli kombiler, tasarruflu, konforlu ve kolay kullanım imkânı sunmaktadır. Sürekli pilot alev sarfiyatı da yoktur. Kombinizin yetkili servisleri dışında kesinlikle cihazlara müdahale ettirmeyiniz.

Firmamızın web sayfasında Ankara Kombi Servisi hizmeti verilmektedir. Sincan Kombi Teknik Servisi, Etimesgut Kombi Teknik Servisi veya Eryaman Kombi Teknik Servisi denildiğinde ilk akla gelen firma olmak arzusundayız hızlı, etkili ve ekonomik olarak Ankara Kombi Servisi hizmeti vermekteyiz. Servis çağırmadan önce, sincankombiteknikservisi internet sitemizde bulunan kombi arıza kodlarına bir göz atmazı tavsiye ederiz.

Etiketler: “Ankara Kombi Bakımı”, “Ankara Kombi Teknik Servisi, “Sincan Kombi Teknik Servisi”, “Eryaman Kombi Teknik Servisi”, “Etimesgut Kombi Teknik Servisi”, “Elvankent Kombi Teknik Servisi”, “Yapracık Kombi Teknik Servisi”, “Batıkent Kombi Teknik Servisi”, “Çayyolu Kombi Teknik Servisi”, “Yenikent Kombi Teknik Servisi”

Şirketler Şirketler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sincan Kombi Teknik Servisi