Vaillant Kombi Servisi

Servis Numaramız 0 553 033 63 43 'tür. Ayrıca "Servis Talebi" sayfamızdan servis talep edebilirsiniz. Kombi Bakımı 50 TL ve Klima Bakımı 60 TL'dir....

BOSCH ARIZA KODLARI

A1: Sensör kapalı veya bir kısa devre olduğunda veya P7 altındaki ayar doğru olmadığında, atık gaz için olan sıcaklık sensörü devreye girer. Cihaz bu arızayı verir. P7 Modunu kontrol edin: “Cd” doğru ayardır. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Sincan Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

A2:Taze hava kamarasındaki limit termostatta hata veya taze hava kamarasında aşırı ısınma var demektir. 1. Limit termostatın sürekliliğini kontrol ediniz (normalde kapalı kontak olmalıdır.). 2. Contalardan veya iç gövdenin kontrol camından atık gaz sızıntısı olup olmadığını kontrol ediniz. 3. Hatların üretici taleplerini karşılamakta yeterli olup olmadığını kontrol ediniz. Atık gaz/Taze hava borusunun uzunluğu, müsaade edilen sınır değerlerinin dışındaysa, hatlarda 3'ten fazla dirsek varsa, bloke edilmişlerse veya birbiri ile uyumlu olmayan hatlar kombine edilmişse, bu hata meydana gelebilir. 4. Limit termostatın bağlantı elemanını ve bağlantılarını kontrol ediniz. 5. Cihazın elektrik fişini çekin ve kontrol elemanındaki limit termostatın bağlantılarını kontrol ediniz. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Sincan Kombi Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

A3: Sensör kapalı veya bir kısa devre olduğunda veya P7 altındaki ayar doğru olmadığında, atık gaz için olan sıcaklık sensörü devreye girer. P7 Modu kontrol ediniz: “Cd” doğru ayardır. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Eryaman Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

A4: Atık gaz resirkülasyon sensöründe hata veya Sensör kapalı veya kısa devre. Atık gaz resirkülasyonunun sıcaklık sensörünün değişmesi gerekir. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Eryaman Kombi Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

A7: Kombi cihazınızın sensörü (NTC) arızasından kaynaklanan arıza kodudur. Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol ediniz. Cihaz çıkışındaki su çıkış sıcaklık sensöründe hata (sıcaklık 0 °C'nin altında veya 98 °C'nin üzerinde). 1. Su çıkış sıcaklık sensörünün bağlantılarını kontrol edin. Klemensleri temizleyin. Klemensler paslandıysa, sensörler ve ilgili kablolar değiştirilmelidir. 2. Sensör, 0 °C'nin altındaki su sıcaklıklarında cihazı açabilir, donma koruması. Donma nedeniyle meydana gelen hasarlar garanti kapsamına dahil değildir. 3. Su filtresini, muslukları ve tesisattaki tüm filtreleri temizleyin. 4. Suyun sert olduğu bölgelerde cihaz düzenli olarak kireçten arındırılmalıdır. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Etimesgut Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

A8: Kombi cihazınızın BUS iletişimindeki sorun sonucu ortaya çıkan arıza kodudur. Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol ediniz. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Etimesgut Kombi Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

B1: Kod anahtarı algılanmıyor. Kombinizin Kod anahtarı cihaz tarafından algılanmadığında ortaya çıkan arıza kodudur. Kod anahtarının yerine doğru takıldığından emin olunuz, numarasını kontrol ediniz, gerekirse değiştiriniz. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Yenikent Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

B2 veya B3: Dâhili hata. Büyük ihtimalle elektronik kart arızasıdır. Değişmesi veya tamiri gereklidir. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Yenikent Kombi Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

C6: Fan çalışmıyor. Kombinizin fan motoru arıza kodudur. Değişmesi gerekmektedir. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Batıkent Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

CC: Dış Hava Sensörü kombi tarafından algılanamıyor arıza kodudur. Dış hava termostatını ve bağlantı kablosunu kontrol ediniz. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Batıkent Kombi Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

D3: 8 ve 9 köprüsü eksik veya harici sıcaklık limit örü devreye girmiştir. Soket yerine oturmamış olabilir, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş olabilir. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Çayyolu Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

D5: Extern (harici) sıcaklık sensörü arızalı. Sıcaklık sensörünü ve kablolarını kontrol ediniz. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Çayyolu Kombi Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

E2: Kombinizin gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalıdır. Sıcaklık sensörünün değişmesi gerekir. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Elvankent Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

E9: Kombi Isı bloğundaki emniyet termostatı (STB), atık gaz emniyet sensörü veya düşük basınç emniyet şalteri devreye girmiştir. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Elvankent Kombi Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

EA: Kombinize gaz girişinin yetersiz olması veya gaz girişi olmaması sonucunda ortaya çıkan arıza kodudur. Alev algılanmadığını gösteren uyarıdır. Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol ediniz. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Yapracık Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

F0: Kombi anakart arızası sonucu ortaya çıkan arıza kodudur. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Yapracık Kombi Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

F1: Kombi elektronik kartı arıza sonucu ortaya çıkan arıza kodudur. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Bosch Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

F7: Cihaz kapandığı halde alev algılanmaya devam ediyor. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Bosch Kombi Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

FA: Gaz kesildiği halde alev algılanmaya devam ediyordur. İyonizasyon elektrodunu ve gaz armatürünü kontrol ediniz. Kondens suyu sifonunu temizleyiniz. Atık gaz yolu açık mı? Kontrol ediniz. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Ankara Bosch Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

Fd: Yanlışlıkla ve/veya uzun süreli olarak reset butonuna basılmıştır. Reset butonuna tekrar basınız. (Sorun devam ederse, servis çağırınız. Ankara Bosch Kombi Teknik Servisi olarak size yardımcı olabiliriz.)

Şirketler Şirketler