Vaillant Kombi Servisi

Servis Numaramız 0 553 033 63 43 'tür. Ayrıca "Servis Talebi" sayfamızdan servis talep edebilirsiniz. Kombi Bakımı 50 TL ve Klima Bakımı 60 TL'dir....

KOMBİ VE TESİSAT BAKIMI

Kombinizin sağlıklı ve ekonomik çalışıp, uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Bakım yaptırılmayan tesisat ve kombinin verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen cihaz, doğalgazı gerekenden daha fazla tüketir ve bu sebeple evinizi daha az ısıtır.

Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve tesisat, devreye alınmadan önce bakımının yapıldığından emin olunuz. Bu kapsamda, kombi ve tesisatın bakımında aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi sincankombiteknikservisi olarak şiddetle tavsiye ediyoruz.

1. Kombi cihazın ısıyı ileten parçaların dış kaynaklı olarak toz ve kirle kaplanması ısı verimini düşürmektedir. Aşırı kirlenen ve hasarlı parçalar kombinizin ömrünü kısaltır ve doğalgaz tüketiminizi arttırır. Bakımı yaptırırken özellikle dikkat edilmelidir.

2. Kombi cihazının tüm elektrik aksamı kontrol edilmeli, şüpheli parçalar mutlaka gözden geçirilmelidir.

3. Isı sensörlerinin sağlam olup olmadığı kontrol edilimeli, bacanın tıkalı olmadığından emin olunmalıdır.

4. Kombinin su basıncı ve seviyesi izin verilen limitlerin dışında olmamalıdır.

5. Tesisat suyunuzun belirli periyotlarla değiştirilmesi önemlidir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini azaltır ve kombinin verimini gün geçtikçe azaltır. Ankara Kombi Teknik Servisi olarak tavsiyemiz, kombi bakımı sırasında kombinin suyunun teknik personel tarafından değiştirilmemesi halinde mutlaka hatırlatmanızdır.

6. Özellikle tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisat içinde kalan havanın alındığına emin olunmalıdır.

7. Kombi su hattında bulunan filtre, zaman içerisinde kirleneceğinden, belirli periyotlarla kullanıcı tarafından temizlenmelidir. Aşırı kirlenip temizlenemeyen veya eskiyen filtrelerin mutlaka değiştirilmesi gerekir. Aksi taktirde, kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlayacağından verim düşer.

8. Kalorifer peteklerinin de bakıma tabi tutulmaya ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin iç ve dış temizliği ısı iletimini büyük ölçüde etkilemekte, doğalgaz sarfiyatınızı değiştirmektedir. Kalorifer peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde bulunduğundan, kir biriktirmeye müsaittir. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki bu birikme, kullandığınız mekanın hijyeni için tehlikeli olabilir.

Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde verimi artar, ömrü uzar. Kombi Bakımı yaptırılan cihazlar, sürekli arıza yapmöayacağından beklenmedik sürpriz bir masrafla kolay kolay karşılaşmazsınız.

Sincan Kombi Teknik Servisi olarak özetle; daha az fatura ödeyerek daha fazla ısınmak konforuna sahip olmak istiyorsanız kombi bakımı, kombi teknik servisi hizmetini muatlaka bilinçli ellere yaptırmanızı tavsiye ederiz. Huzurlu ve sıcak günler dileriz.

Sincankombiteknikservisi web sitemizi internetten ararken, "Eryaman Kombi Teknik Servisi", "Etimesgut Kombi Teknik Servisi", "Yenikent Kombi Teknik Servisi", "Yapracık Kombi Teknik Servisi", "Elvankent Kombi Teknik Servisi", "Batıkent Kombi Teknik Servisi" ve "Çayyolu Kombi Teknik Servisi" kelimeleri ile arama yapabilirsiniz.

Şirketler Şirketler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sincan Kombi Teknik Servisi